Logo Era Dronów sprzęt usługi szkolenia wdrożenia

zadzwoń! 795 455 057

Pomagamy precyzyjnie obliczyć

i udokumentować powierzchnię

szkód w uprawach

Masz szkody w uprawach?

Szacowanie szkód rolniczych dronem

Zobacz ile tracisz - otrzymaj pełny obraz szkód!

Jeśli kiedykolwiek:

  • Odwoływałeś się od decyzji w sprawie wysokości odszkodowania za poniesione przez Ciebie straty w uprawach bądź czułeś że oszacowane powierzchnie szkód są mniejsze niż w rzeczywistości,
  • Nie miałeś dokumentacji i obiektywnej mapy uszkodzeń, pozwalającej na odwołanie się od decyzji rzeczoznawcy, lub
  • Miałeś kłopoty ze wskazaniem każdej uszkodzonej powierzchni uprawy ze względu na trudność w dostrzeżeniu kolejnego wygniecenia (na przykład na dużym polu kukurydzy),

to nasze usługi są właśnie dla Ciebie!

 

Wykorzystując zdjęcia lotnicze z dronów, tworzymy ortofotomapy, na których obiektywnie wskazujemy i obliczamy powierzchnie wszystkich szkód w Twoich uprawach.

Przejmij kontrolę nad liczeniem powierzchni strat w Twoich uprawach.

Opis przypadku Pana Jana:​

Pan Jan, rolnik z województwa lubuskiego, uprawia rzepak na 100 hektarach. Jego pole sąsiaduje z dużym kompleksem leśnym, co powoduje duże straty spowodowane przez zwierzynę leśną.
Dla Pana Jana przeprowadziliśmy naloty dronem i stworzyliśmy dokumentację zdjęciową, dzięki której Pan Jan uzyskał dodatkowo 11 900zł odszkodowania, ponieważ zdjęcia lotnicze ukazały szkody, do których Pan Jan nie dotarł z rzeczoznawcą ze względu na wysoki łan uprawy. Koszt wykonania nalotów na polach Pana Jana wraz z opracowaniem dokumentacji zamknął się w kwocie 2500 zł. Gotową ortofotomapę z policzonymi powierzchniami szkód, Pan Jan otrzymał już na następny dzień po wykonanych lotach dronem.

Uzyskanie rzetelnego obrazu szkód na Twoich uprawach jest tańsze niż myślisz.

Opisz nam swoją sprawę. Nasza konsultacja jest całkowicie bezpłatna.
Szczegółowe informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych dostępne są w zakładce klauzula informacyjna RODO.
Z lotu ptaka doskonale widać ścieżki wydeptane przez zwierzęta. Dzięki temu łatwo można zidentyfikować i wskazać wszystkie szkody łowieckie.

Dajemy Ci kompletną dokumentację wraz z mapą wskazującą wszelkie uszkodzone powierzchnie uprawy. Takie opracowania są obiektywną dokumentacją umożliwiającą odwołanie się od decyzji o wysokości odszkodowania.

Uwidocznione na ortofotomapie poszczególne rodzaje uszodzeń.

Obliczamy powierzchnię i klasyfikujemy rodzaje zniszczeń.

Dzięki naszym ortofotomapom uzyskasz pełen wymiar należnego Ci odszkodowania, bo będziesz miał pewność że posługując się mapą dotrzesz z rzeczoznawcą w każde uszkodzone miejsce, nawet na największych powierzchniach kukurydzy lub innych upraw o wysokim łanie.

Wszystkie powierzchnie do których dojdziesz będą już miały policzoną powierzchnię.

Jeśli szkody zostały wyrządzone przez zwierzęta leśne, często na ortofotomapie można dostrzec ścieżki zwierząt, co jest dowodem na to że wskazane szkody są szkodami łowieckimi.

Zdjęcia lotnicze są pomocne także w dokumentacji szkód wyrządzonych przez ludzi.
Nasze ortofotomapy są bardzo dokładne. Można na nich udokumentować każdą szkodę w uprawach i policzyć jej powierzchnię lub długość.

zadzwoń! 795 455 057

Wybierając usługi naszej firmy masz pewność że pełną dokumentację, wraz z policzonymi powierzchniami szkód otrzymasz maksymalnie w ciągu trzech dni od zakończenia nalotów. Wszelkie zlecenia realizujemy szybko ponieważ dysponujemy dronami odpornymi na ciężkie warunki pogodowe i zdolnymi latać przez około półtorej godziny na jednej baterii wykonując w tym czasie nalot nad powierzchnią 700 ha Twoich upraw.

Dlatego nawet największe projekty wykonujemy szybko i sprawnie.

Przykładowy proces tworzenia ortofotomap i liczenia powierzchni szkód pokazaliśmy na jednym z naszych filmów na YouTube: