Drony dla Lasów Państwowych

Drony dla lasów państwowych na dachu samochodu.

Statki bezzałogowe w Lasach pełnią coraz ważniejszą rolę. Pomagają identyfikować ogniska pożarów, umożliwiają lepszą inwentaryzację zwierząt, za pomocą dronów tworzy się ortofotomapy i obrazowania multispektralne, bardzo potrzebne do szacowania i dokumentacji strat po pożarze, lub w wyniku klęsk żywiołowych.

Drony dla geodezji

Naloty fotogrametryczne w geodezji. Dron FlyTech UAV Birdie leży na trawie

Drony umożliwiły geodetom znaczne rozszerzenie swoich usług i jest to branża, która prawdopodobnie najczęściej wykorzystuje drony w pracy.

Drony dla rolnictwa

Drony w rolnictwie. Dron na tle zielonych pól.

Drony w rolnictwie dają dużo wartości i pomagają w zdobyciu informacji, których bez nich nie jesteśmy w stanie uzyskać.

Jakie zastosowanie mają drony w geodezji?

Naloty fotogrametryczne w geodezji. Dron FlyTech UAV Birdie leży na trawie

Przez jeden dzień towarzyszyłem Bartkowi i Wojtkowi w ich pracy w suchym zbiorniku zalewowym. Zobaczcie jak wygląda praca geodety, zbierającego dane za pomocą dronów latających i pływających.

Zastosowanie dronów w Lasach Państwowych

Zastosowanie dronów w leśnictwie. Grzegorz Czerwczak z firmy Era Dronów prowadzi szkolenie z obsługi dronów na tle lasu.

Drony mają szerokie spektrum zastosowań i mogą być wyposażone w różne kamery, dlatego są bardzo często wykorzystywane w Lasach Państwowych. Janusz Duszkiewicz i Tomasz Kochanowski opowiadają o możliwościach statków bezzałogowych jakie wykorzystują w swojej pracy Leśnicy.