strefa wiedzy

Zastosowanie dronów w leśnictwie. Grzegorz Czerwczak z firmy Era Dronów prowadzi szkolenie z obsługi dronów na tle lasu.
Picture of Grzegorz Czerwczak

Grzegorz Czerwczak

Inżynier elektronik, pasjonat nowoczesnych technologii, przedsiębiorca, operator statków bezzałogowych, filantrop

Zastosowanie dronów w Lasach Państwowych

 

Drony w leśnictwie

 

W Leśnej Bazie Lotniczej w Rzepinie jak zwykle coś się dzieje. Tym razem miałem okazję przeprowadzić wywiad z osobami prowadzącymi ten ośrodek szkoleniowy, czyli z Januszem Duszkiewiczem i Tomaszem Kochanowskim. Porozmawialiśmy o tym co w ciągu roku dzieje się w Leśnej Bazie, jakie szkolenia są tam prowadzone i o zastosowaniach dronów w Leśnictwie. Mam nadzieję że tym wywiadem udało mi się pokazać trochę niesamowitej atmosfery jaka panuje w Rzepinie, a także przybliżyć nieco temat samych statków bezzałogowych od strony ich zastosowań.

 

Co to są kamery multispektralne?

 

Zdaję sobie sprawę że w filmiku padło kilka specjalistycznych sformułowań, jak na przykład kamera multispektralna. Samą kamerę i jej zastosowanie postaram się pokazać i wyjaśnić jej działanie w kolejnych materiałach, a na razie w skrócie powiem, że dzięki tej kamerze można dokładnie zaobserwować intensywność wegetacji roślin.

Po więcej szczegółów i odkrycia kolejnych tajników branży statków bezzałogowych, czyli dronów, zapraszam na mój kanał na YouTube i stronę poświęconą zastosowaniom dronów w leśnictwie. Na blogu będę cyklicznie publikował nowe wiadomości.

A tutaj jest film z wywiadu z Januszem i Tomkiem: